Haber

Azerbaycan ve Türkiye ortak askeri tatbikat yapıyor

Azerbaycan ordusu ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin ortak askeri tatbikatı “Mustafa Kemal Atatürk 2023” Azerbaycan’da başladı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı münasebetiyle düzenlenen “Mustafa Kemal Atatürk 2023” ortak askeri tatbikatında, 3 bine yakın personel, 130 zırhlı araç, 100’e yakın personel görevlendirildi. topçu bataryaları, 20’den fazla savaş uçağı ve helikopter olaya katıldı. Listede askeri istihkam araçları ve küçük teknelerin yer aldığı belirtildi. Modern savaş formüllerinin uygulandığı tatbikata katılan askeri birlik, topçu bataryası ve savaş uçaklarının, askeri operasyonlardaki faaliyetlerini etkileşimli olarak düzenlemek, nehirler üzerinde yapay köprüler inşa etmek, konvansiyonel yaklaşıma yaklaşmak amacıyla çeşitli görevler yerine getireceği kaydedildi. Düşman hedeflerine ulaşmak ve operasyonları organize etmek.

Bakü, Nahçıvan ve Ermeni işgalinden kurtarılan bölgelerde 25 Ekim’e kadar devam edecek tatbikatın, iki ülke silahlı kuvvetleri arasındaki dostluğu, iş birliğini ve karşılıklı faaliyeti güçlendirmek, karşılıklı etkileşimi artırmak amacıyla gerçekleştirildiği belirtildi. bilgi ve tecrübe paylaşımı. – BAKÜ

araban-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu