Teknoloji

Dünya Kupası, 25 yıldır hayatımızda olan trafik rekorunu Google’a getirdi

Google CEO’su Sundar Pichai Google Arama’nın dün FIFA Dünya Kupası finalinde 25 yıllık tarihindeki en yüksek trafiği kaydettiğini tweetledi. Böylece Google, final için etkili bir bilgi merkezi olabileceğini kanıtladı. Rakamlar açıklandığında Arjantin – Fransa finali de muhtemelen tarihin en çok izlenen finali olacak.

Google, Dünya Kupası öncesinde kullanıma sunulan güncellenmiş Arama özellikleriyle, kullanıcıların kupa heyecanına ayak uydurmasını kolaylaştırdı. “Dünya Kupası” araması, en üstte, örneğin tarihler ve yerel saatler dahil olmak üzere yaklaşan maçların bir listesini içeren özel bir bölüm gösterdi. Zil simgesine dokunup takip etmek istediğiniz kadroyu seçerek gruplar için taşınabilir cihazlarda bildirim almak da mümkündü.

Ayrıca, heyecan verici aksiyon ve güçlü hikayeler Google’a yardımcı oldu. Aralarında Lionel Messi sonunda Dünya Kupası’nı kazandı , Kylian Mbappe’nin efsane performansı, Fransa’nın ikinci yarı sonunda geri dönüşü, atılan iki golle inanılmaz uzatmalar ve nefes kesen penaltı atışları. Tüm bunlar, hayranların en küçük ayrıntı için bile Google’a yönelmesine neden olmuş gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu