Haber

Filistin Dışişleri Bakanı İsrail’i Gazze’deki Kadın ve Çocuklardan İntikam Almakla Suçladı

Filistin Dışişleri Bakanı Riyad El Maliki, İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne düzenlediği baskınlarda şu ana kadar 5 binden fazla Filistinliyi öldürdüğünü belirterek, Tel Aviv’i Gazze’deki kadın ve çocuklardan intikam almakla suçladı.

Maliki, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) üst düzey İsrail-Filistin oturumunda “çok sayıda öldürme ve adaletsizliğin İsrail’i güvenli kılmayacağını” söyledi.

İsrail’in Gazze’ye saldırısı sırasında 1.000’den fazla cesedin binaların enkazı altında kaldığını vurgulayan Maliki, “Son iki haftada 5 binden fazla Filistinli öldürüldü. BMGK’nin Gazze’deki katliamı durdurma konusunda devam eden başarısızlığı kabul edilemez” ” söz konusu.

Filistinli Bakan, İsrail’in Gazze’deki eylemlerinin uluslararası insani hukuka aykırı olduğunu ve meşrulaştırılamayacağını vurgulayarak, “Filistinlilerin öldürülmesine tepki mesajları veya Filistinlilerle dayanışma mesajları, onları öldürme bahanesiyle birlikte kullanılamaz.” dedi. dedi.

İsrail işgalinin sona erdirilmesi ve başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devleti kurulmasının barışa giden tek yol olduğuna işaret eden Maliki, şunları kaydetti:

“Çocukları öldürerek, evleri yıkarak güvenlik ve barış sağlanamaz. İsrail, Gazze’deki kadın ve çocuklardan intikam alıyor. BMGK’nin Gazze’de ateşkes çağrısı yapması için kaç çocuk ve sivilin ölmesi gerekiyor?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu