Haber

Galatasaray Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımı Tacirler Yatırım ile şort sponsorluğu anlaşması imzaladı

Galatasaray Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımı Tacirler Yatırım ile şort sponsorluğu anlaşması imzaladı.

RAMS Park’ta düzenlenen sponsorluk anlaşmasının imza törenine Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Emir Aral, Tacirler Yatırım Genel Müdürü Buğra Baban, Galatasaray Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Metin Ülgen ve futbolcular katıldı.

Galatasaray’ın kadın futbolunda öncü olduğunu belirten Buyruk Aral, “Ligde şu anda 10. haftada lideriz. Sonunda ezeli rakibimiz Fenerbahce’yi yendik. Bu yüzden teknik direktörümüzü ve oyuncularımızı tebrik ediyorum. Kadın futboluna destek veriyoruz.” Bu aynı zamanda kulübümüzün toplumsal cinsiyet eşitliğine olan bağlılığı anlamına da geliyor.” Bu aynı zamanda önemsediği kavramları desteklemek anlamına da geliyor.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kadın Futbol Grubu’nun bu sezonki durumunu değerlendiren Aral, “Geçen sezonun sistemi değişti. Geçen sene ligi lider bitirdik ama play-off’ta elendik. Tıpkı erkekler liginde olduğu gibi, Bu sezonu birinci bitiren takım şampiyon olacak. Bu sezon da şampiyon olacağımızı düşünüyorum. “Sakatlıklar bize sıkıntı yaşatabiliyor. O yüzden gerekirse takıma takviye yapabiliriz.” dedi.

Kadın futbolunun gelişmesinin değerli olduğunu vurgulayan Buğra Baban, “Ülkemiz kadınlara seçme hakkını çoğu Avrupa ülkesinden önce verdi. Bu nedenle çoğu ülkeden önce kadına hak ettiği değeri verdik. Şiddeti aşmanın en iyi yollarından biri” Kadınlara karşı mücadelenin amacı kadınları başarılı bir şekilde temsil etmektir.Bu anlamda kadın futbol takımımıza çok önemli bir görev düştüğünü düşünüyorum.” dedi.

haberyazihan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu