Ekonomi

Google Cloud, Tezos ağında doğrulayıcı olarak Web3 geliştirmeyi destekleyecek

Investing.com – Tezos Vakfı, GoogleCloud ile Blockchain ağı üzerinde Web3 uygulamalarının geliştirilmesine değerli katkılar sağlayacak bir iş birliğine imza attıklarını açıkladı.

Bu yan kuruluş olan Google Cloud ile, Tezos ağında bir doğrulayıcı hizmeti sağlayacaktır. Böylece geliştiriciler, Google’ın bulut hizmetini kullanarak Web3 uygulamalarını Tezos ağı üzerinde geliştirip dağıtabilecek.

Google Cloud’un Tezos ağında doğrulayıcı olarak çalışmasının da kurumsal müşterileri için blockchain gelişimine değerli bir katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

Google Cloud web3 mühendislik yöneticisi James Tromans, Web3 geliştiricileri için değerli bir altyapı sağladıklarını ve Tezos ağındaki Web3 uygulamalarını Google Cloud’un güvenilirliği ve ölçeklenebilirliği ile güçlendireceklerini söyledi.

Google Bulutdaha önce de EthereumKendi ağında oyun tabanlı bir Blockchain olan Ronin ağı içinde doğrulayıcı olarak çalışmayı kabul etmiş ve ardından Ethereum geliştiricileri için bir Blockchain düğümü barındırma hizmeti dağıtmıştı.

XTZen son fiyat

Tezos’un yerel varlığı XTZ, bu gelişmenin ardından güne hızlı bir başlangıç ​​yaparak günün açılışında yaklaşık %20 artışla 1,45 dolara ulaştı. İlerleyen saatlerde satışların gelmesiyle birlikte XTZ, 1,3 dolarda istikrar buldu ve pozitif görünümünü sürdürdü.

1.2 milyar dolarlık piyasa değeri ile 47. sırada yer alan Tezos (XTZ), son 24 saatte yüzde 5’lik fiyat artışını sürdürürken, anın prestijiyle ilk 100’de ilk 5 kripto para birimi arasında yer alıyor. .

Author: Günay Caymaz

sariyerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu