Yaşam

İş Sanat’ın Parlayan Yıldızları Sahnede

İş Sanat’ın genç müzisyenlere sahne tecrübesi kazandırmak ve sanat hayatına ilk adımlarını desteklemek amacıyla icra ettiği, Parlayan yıldızlarKonserler devam ediyor.

İş Kuleleri Salonudüzenlenen konserlerde 6 Şubat Pazartesi 20.30‘içinde Şule Berna Kontaş(çello) ve Kağan Berişa(korna) çalacaktır.

Ücretsiz etkinliğe katılım için Biletix’ten rezervasyon yaptırılabilir.

Şule Berna Kontaş çello eğitimine 10 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı öğrenci olarak Prof. Sevil Gökdağ ile başladı.

2017 yılında uluslararası yarışmalarda birincilik ödülleri kazanan Tekfen Vakfı bursunun yanı sıra Türk Eğitim Vakfı, Türkiye genelinde düzenlenen sınavlar sonucunda seçkin sanat bursu, Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) yaz okulu bursu almıştır. 2022 yılında ise TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları. Cumhurbaşkanlığı tarafından verilen yüksek lisans bursunu da kazandı.

Genç çellist, Ludwig van Beethoven’ın 2. çello sonatını ve David Popper’ın Macar Rapsodisini seslendirecek.

Parlayan Yıldızlar konserinde sahne alacak bir diğer genç sanatçı Kağan Berişa, eğitimine İstanbul Devlet Konservatuarı Mimar Sinan Hoş Sanatlar Üniversitesi Korno Bölümü’nde, Doç. Dr. Begüm Gökmen’in öğrencisi olarak başladı.

Eskişehir Devlet Senfoni Orkestrası, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Orkestrası’nda solist olarak konser verdi. Cihat Aşkın ve Küçük Dostları’nın (CAKA) düzenlediği yarışta korna branşında Altın Yıldız ödülünün sahibi oldu. Berisha, 2022’de İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konserinde solist olarak yer aldı.

Genç kornist, İş Sanat’ın Shining Stars konserinde Richard Strauss, Ludwig van Beethoven ve Reinhold Glière’in eserlerini seslendirecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu