Haber

Kapsül Teknoloji Platformu Hatay’da kesintisiz iletişime katkı sağladı

Konya Büyükşehir Belediyesi Kapsül Teknoloji Platformu, Hatay deprem bölgesindeki çalışmalara bağlantı ve haberleşme takviyesi sağladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Kapsül Teknoloji Platformu ekiplerinin bölgede 3 bin 700 adet powerbank ve 2 jeneratörden oluşan baz istasyonları kurduğu belirtildi.

Açıklamada, ekiplerin yürüttüğü çalışmalara ilişkin olarak şunlar kaydedildi:

“Bu sayede bölgede elektrik ve elektrik şebekesine ulaşmanın imkansız olduğu zamanlarda yardım gruplarına kesintisiz bağlantı ve haberleşme imkanı sağlandı. Bölgeye sağlanan elektrik sayesinde her dakikasının değerli olduğu depremzedeler için itfaiye, polis, asker ve arama kurtarma ekipleri, zirve lambası, telsiz, telefon, el feneri gibi ekipmanların şarj edilmesinde zaman kazanmak ve böylece depremzedeleri kurtarmak mümkün oldu. İletişim merkezinde ayrıca depremzedelerin temas ve bağlantılarına ulaşılması için çalışmalar yapıldı. Kapsül Teknoloji Platformu’nun genç üyeleri de deprem bölgesine yiyecek ve giyecek yardımı yaptı.”

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay’da meydana gelen depremin ardından kısa sürede bölgeye ulaştığı, arama kurtarma, portatif mutfak, haberleşme ve uyum çalışmalarına katkı sağladığı belirtildi.

onikisubat-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu