Ekonomi

Oxurion, KALAHARI denemesi için Atlas’tan 1 milyon Euro daha aldı

BRÜKSEL – Retinal hastalıklara yönelik tedavilerin geliştirilmesine odaklanan bir biyofarmasötik şirketi olan Oxurion NV, Atlas Special Opportunities LLC’den 1,0 milyon Euro tutarında ek finansman sağladı. Bu üçüncü finansman dilimi, Atlas’ın, Oxurion’un devam eden klinik gelişimini desteklemeyi amaçlayan, iki yılda toplam 20 milyon Euro tutarındaki daha büyük taahhüdünün bir parçasıdır.

Özellikle, en son finansman, bu yılın sonuna kadar Aşama 2, Kısım B’ye ilişkin önemli verileri sunması beklenen KALAHARI çalışmasının ilerlemesine yardımcı olacak. KALAHARI çalışması, Diyabetik Makula Ödemi (DME) hastalarında aday ilacı THR-149’un etkinliğini aflibersept ile karşılaştırdığı için Oxurion için önemli bir çalışmadır. Bu çalışmayla Oxurion, mevcut tedavilere yeterince yanıt vermeyen DMÖ hastalarının yaklaşık yarısı için THR-149’u üstün bir tedavi seçeneği olarak belirlemeyi umuyor.

Atlas halihazırda Oxurion’a 11,5 milyon Avro sağladı ve son dilimle birlikte Abonelik Anlaşması kapsamında şirkete 8,5 milyon Avro daha verilecek. Atlas, Oxurion’un misyonuna destek verdiklerinin altını çizerek, 2023 yılı sonundan önce ihracının yapılması planlanan 3,5 milyon Euro değerindeki hisse senedine dönüştürülebilir tahvil ihracına ilişkin bazı şartlardan da feragat etti.

Oxurion CEO’su Tom Graney, şirketin bu yılın sonlarında KALAHARI çalışmasından elde edilen en önemli verileri raporlama kararlılığını ifade ederek, bu dönüm noktasının hem şirket hem de DME’den etkilenen hastalar için değerinin altını çizdi. Atlas Special Opportunities LLC’den alınan mali destek, Oxurion’un mali konumunu güçlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda stratejik yönüne olan güveni ve retina hastalıklarının tedavisindeki potansiyel atılımları da güçlendiriyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

adilcevaz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu